Kubo v Oderze (v podstate) spokojný, teraz Bystrica

Oderzo (1. 5. 2018). Ísť do Talianska na generálnu skúšku pred slovenským šampionátom? Môže byť… Kubo Kopiar sa zúčastnil pretekov na desať kilometrov na cestných okruhoch v talianskom mestečku Oderzo. Dieru do sveta, podľa očakávania nespravil, avšak výkon ho nabil optimizmom a vrátil sa s pozitívnymi pocitmi.

Oderzo je mesto na severozápade Apeninského polostrova. Najbližšie k nemu je relatívne známe mesto Treviso, prípadne omnoho známejšie Benátky a pre našincov azda najznámejšie pláže letného rezortu Bibione. Organizátori akcie si dali za cieľ postaviť na štart aspoň desať štvorčlenných tímov z Európy a urobiť z toho reprezentačnú akciu. Čo sa úrovne týka, minimálne zo slovenskej strany to bol skôr „výletík“ do Talianska, ale to by nikoho nemalo prekvapovať. Náš junior sa z česko-slovenskej partie bežcov umiestnil najvyššie – na 23. mieste (zhruba zo 40 pretekárov na štarte). Jeho čas v cieli 34:14 je však zlovestný, ale podľa Kuba, ktorý nikdy nemal problém pristupovať k svojim výkonom v kritických intenciách, merala trať viac, ako len desať kilometrov. Bežalo sa totiž deväť mestských okruhov o dĺžke 1100 m. Tých zvyšných sto metrov však podľa Kuba malo zhruba 300 – 350 metrov navrch. Môže byť, ak sme si porovnávali časy ostatných slovenských bežcov, tiež sa ich výkony rozchádzali zhruba o minútu s tým, čo sú inak schopní behať. Kubo tvrdil, že podľa jeho hodiniek, čistý čas na desiatku mal na úrovni 33:02 min. Je to v rovine dohadov, či ozaj u nášho juniora po mesiacoch bezprizorných výkonov príde konečne obroda. Najlepšie už v sobotu na dráhovom slovenskom šampionáte na desať kilometrov v Banskej Bystrici.

Tých 33 minút by sa dalo, minimálne by to znamenalo nesmelý návrat ku Kubovým výkonom z jesene minulého roka. No bodaj by, hodilo by sa, keď sa teraz sezóna rozbieha zvesela.

 

Do Talianska cestoval Kubo s manažérom Zdeňkom Simonom, teda naším kamarátom, ktorý mal z našej ekipy v januári v Taliansku mužského bežca Jakuba Valachoviča a dorastenku Zuzanu Švejdovú na medzinárodnom, pre Talianov až legendárnom Campacciu krose. Ďakujeme.

/ekipa/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *