Malacké gymnázium zásluhou Kopiara a Ondroviča ovládlo slovenský kros

Žiarska dolina (24. 10. 2018). Netrvalo dlho a naši chlapci Marek Onrovič a Kubo Kopiar sa vrátili do Žiarskej doliny. Nedávno tu totiž boli na jednom z vysokohorských tréningov, možno na tom najkrajšom, keď ekipa postupne zdolala pýchy Západných Tatier – Baranec, Plačlivô, Hrubú kopu, Tri kopy a Baníkov. Teraz bol však program značne odlišnejší, v doline sa konal slovenský šampionát v cezpoľnom behu škôl a naši chlapci hrali prvé husle.

Boli to jediní členovia našej skupiny, ktorí na finále v krose šli. Presadili si totiž svoje, napriek tomu, že sme nesúhlasili, prerušili sústredenie v Tatrách a vydali sa na cestu domov, aby mohli odbehnúť krajské kolo v Bratislave. Sú už veľkí, občas sa v skupine nemusíme vždy na všetkom zhodnúť. Ostatní pretekári pokračovali na sústredení a na kraj, kam sa inak nominovali aj Zuzka, Miška, Timka a Lukáš, nešli. Vraveli sme však Kubovi a Marekovi, že ak malo význam prerušovať sústredenie, pre nás nezmyselnou, školskou súťažou, tak nech aspoň vo finále vyhrajú.

To sa potvrdilo a chlapci v Žiarskej doline ovládli beh stredoškolákov na päť kilometrov. Teda, aspoň v prípade Kuba Kopiara to platí. Ten sa prezentoval dobrou formou v kopcoch i na rovinatejšej pasáži a nenechal nič na náhodu. Do cieľa dobehol jasne prvý s dvadsaťtri sekundovým náskokom pred Banskobystričanom Borisom Obergriesom. Sklamalo nás, že pomerne kus za ním zaostal nás druhý ekipár, Marek Ondrovič – 22 sekúnd. Že Kopiar vo forme je a naopak Ondrovič nie, sme vedeli a výsledok cezpoláku to len potvrdil. Kopiar cez víkend, štyri dni pred týmito pretekmi, zaostal len sedem sekúnd za Valachovičom na Behu Devínskou kobylou, pričom neoficiálne informácie hovoria, že zabehol slovenský rekord.

Naopak, Marek na rovnakých pretekoch zhorel ako fakľa a s optimálnou formou sa nestretol ešte ani nad Žiarom. Ale prvé a tretie miesto zo šampionátu sa dajú považovať za úspech. Chalani ešte aj zásluhou trinásteho miesta neatléta Matúša Kumu pomerne jasne vyhrali súťaž družstiev, pričom rozdupali silné trio zo Športového gymnázia Banská Bystrica, z ktorého šiel pred súťažou rešpekt. Tento článok vznikol neskôr, ako sa daná udalosť odohrala a tak záverom môžeme spokojne konštatovať, že už aj forma Mareka Ondroviča sa po prechode do nížin vydala cestou k progresu a na majstrovstvách Slovenska v krose v Dudinciach už by mala gradovať. Tak sa tešíme.

/ekipa/, foto: SAŠŠ ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *