Marek v druhom štarte búšil na hranicu dvoch minút

Bratislava (26. 1. 2019). Marek Ondrovič si vo svojom druhom tohtoročnom štarte v hale opäť vylepšil osobné maximum v behu na 800 metrov. Polovicu pretekov si udával vlastné tempo a pod hranicu dvoch minút už naozaj veľa nechýba.

Rozhodli sme sa, že osemstovka bude hlavnou náplňou halových štartov pre nášho vysokého bežca. V letnej sezóne už sa bude orientovať na dlhšie behy, preto je hala príhodné obdobie, v ktorom sa môže zrýchliť. Cieľ zbehnúť osemstovku pod dve minúty sa nám zatiaľ nepodarilo naplniť, treba však priznať, že oba svoje doterajšie behy Markos suverénne vyhral a nik zo súperov ho nebol schopný trápiť až do posledných metrov.

Očakávali sme, že by na dnešnom Mítingu olympijských nádejí V4 mohol náš ekipák naďabiť na nejakého statočného juniora s osobným rekordom pod dve minúty. Čakali sme márne. Marekovi sme pred štartom povedali, aby nebojoval za každú cenu o čas, ale skúsil sa prvú polovicu potiahnuť so súpermi a druhú polovicu potom nakopol. Chalan to splnil do bodky a ešte bol z toho napokon celkom slušný čas, hoci úvodná štvorstovka bola pomalá – 61 sekúnd.

Markos do posledných dvoch kôl zabral a v tom poslednom sa snažil ešte pokoriť aj dvojminútovú hranicu. Proti bolo 80 stotín sekundy, takže časom 2:00,79 min suverénne vyhral súťaž juniorov v novom osobnom maxime. O týždeň by sa mal Marek predstaviť na pretekoch v českom meste Jablonec nad Nisou, v tamojšej atletickej hale. Uvidíme, či sa tam nájdu zdatnejší juniori, s ktorými by Markos mohol prelomiť hranicu dvoch minút – halový cieľ na tento rok.