Matúš na 600ke na druhé miesto v tabuľkách

Břeclav (14. 8. 2019). Tak a pre tento rok máme s atletickými stredami v Břeclavi hotovo. Teraz už sa ekipa pripraví iba na víkendové atletické podujatia. Nedá sa povedať, že by nás trio Kopiar, Bachratý a Salayová v stredu uchvátilo, ale platí to, čo minulý týždeň – nebola to ani žiadna pohroma.

V behu na 60 m nás mierne sklamali časy Mišky a Matúša, v behu na 600 m Mišky a Kuba. Ako vidno, Miška Salayová sa do súťažnej formy dostáva pomerne pomaly a za svojimi osobnými maximami vždy zaostane. Vždy však len o malý kúsok. Na šesťdesiatke predviedla pekný štart, ale dokázala, že s rýchlosťou sa ešte stále poriadne nestretla. Veľmi slabý čas 8,81 s stačil iba na šieste miesto v jej behu. A keďže jej vlastné osobné maximum 8,67 s je taktiež pomalé, bude mať za úlohu sa ešte tento rok dostať aspoň na 8,60. Bojovný a pekný výkon predviedla Miška na šesťstovke. Túto trať na dráhe naposledy bežala vlani v septembri na slovenskom šampionáte vo viacboji v Trenčíne. V Břeclavi teraz síce dosiahla najlepší výkon kariéry časom 1:41,08 min, ale my sme chceli, aby bežala pod 1:40. Zatiaľ jej forma na takýto čas nepostačuje, no treba vziať do úvahy, že Miška nemala vedľa seba adekvátnu súperku. A ona sama teda behať rýchlo príliš nevie, to už sme zistili. V konfrontácii so súperkami to býva inak. Veríme, že silné žiačky, dorastenky, juniorky a ženy, ktoré na ňu číhajú na ďalších pretekoch, ju konečne donútia zbehnúť nejaký kvalitnejší čas, než tie, ktorými sa zatiaľ prezentovala.

Osobné maximum na šesťstovke zbehol aj náš prípravkár Matúš Bachratý. Opäť sme však dúfali vo viac. Napokon, chalan fúkol pred týždňom krásnu päťstovku za 1:29 min a z toho sa dá bežať aj pod 1:50 min šesťstovka. Síce sa snažil, ale zrejme pomalšia prvá trojstovka rozhodla o tom, že pod 1:50 to ešte nebolo. Naopak, Matúšov dobeh bol pomerne nevýrazný a čas 1:53,33 min je síce jeho osobné maximum, ale mierne sklamanie z jeho času v nás bolo. Podobne, ako Miška, aj Matúšova najväčšia slabina je rýchlosť, čo demonštroval pomalou šesťdesiatkou za 9,68 s (o 14 stotín zaostal za osobákom). Aspoň v šesťstovke sa dostal na priebežné druhé miesto v slovenských tabuľkách najmladšieho žiactva, ale veríme, že posledné slovo nepovedal.

Rýchlostne je na tom celkom fajn Kubo Kopiar. Chalan, ktorý každopádne nemôže nikdy konkurovať šprintérom a do budúcna ho hendikep na rýchlej trati predurčuje na dlhé behy, dokázal bežať šesťdesiatku za 8,27 s, čím si vylepšil osobný rekord o deväť stotín z roku 2016. Nie je to prirodzene žiadna sláva, ale Kubo je v otázke maximálnej rýchlosti už zrejme na hranici svojich konštrukčných možností. Sklamala nás skôr jeho šesťstovka, v ktorej si mal jednoznačne zlepšiť osobné maximum (1:26,76 min) z minulého roka. Bežal však opäť sám v čele a tentoraz mu chýbal atak súpera. De facto podobná situácia, ako v prípade Mišky, Kubova posledná stovka bola značne nevýrazná a čas 1:27,02 min nás tentoraz vôbec nepotešil.

Trochu smútime, že sa končí seriál atletických večerov v Břeclavi, keďže to symbolizuje aj pomalý koniec letných prázdnin. Na druhú stranu, bude viac času na prípravu, na ladenie pred vrcholmi. Dôležitý míting, ktorý už neznesie punc testov a „tréningových pretekov“ sa odohrá už najbližšiu v sobotu na našom obľúbenom štadióne v Zlíne. Trio ekipárov sa pokúsi bežať rekordné časy – Kubo a Miška v behu na tisíc metrov, Timejka (ktorá sa vráti z dovolenky) na 400 m. S prvými dvomi menami na osobáky rátame, ako na tom bude Timka po návrate z Grécka…, to netušíme, ale optimisti nie sme ani náhodou. Možno budeme prekvapení. Bodaj by.

/ekipa/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *