Zverejnili výsledky majstrovstiev AZB

Malacky (16. 4. 2012). Na webe už je možné dopátrať sa k výsledkom z majstrovstiev Bratislavy (AZB) v cezpoľnom behu. Pripomíname, že akcia sa uskutočnila vo štvrtok 12. apríla v areáli Slovnaftu vo Vlčom Hrdle. Z našej ekipy štartovali traja zástupcovia AC Malacky, medzi dorastencami Leo Cimerman a Tibor Horváth, v kategórii mužov vytrvalcov Milan Haba.

Najúspešnejšie si počínal Leo Cimerman, ktorý porazil v dorasteneckej kategórii čo sa dalo a suverénne sa stal majstrom Bratislavy. Na trati, ktorá oficiálne merala 3 km dosiahol čas 14:29 min. Jedným dychom treba dodať, že proklamovaná dĺžka trate istotne nezodpovedala, keďže časy všetkých účastníkov pretekov sú vzhľadom k oficiálnym vzdialenostiam mimoriadne slabé. Milan Haba tvrdil, že úsek dorastencov bol dlhý do štyroch kilometrov, rozhodne dlhší ako tri kilometre. Tibor Horváth dobehol štvrtý, z registrovaných atlétov v AZB však figuroval na druhom mieste. Obaja chlapci tak AC Malacky reprezentovali veľmi dobre. Milan Haba potom v behu mužov – vytrvalcov dobehol na ôsmom mieste. Trať oficiálne merala 9 kilometrov, v skutočnosti možno aj dvanásť. Veď víťaz Pavol Bukovác by sa musel od hanby červenať, ak by pri plnom výkone dosiahol na 9 km čas 44:56 min. Trať bola podľa nás o dobré tri kilometre dlhšia. Milan dobiehal za 53:27 min. Keďže nepoznáme oficiálnu dĺžku trate, nemôžeme dostatočne ohodnotiť jeho výkon, ale domnievame sa, že ide o pekný výsledok a Arnoldov medzičas na 10 kilometrov by bol isto zaujímavý.

–TK AC–

Tu sú výsledky v grafickej podobe:

Dorastenci: 1. CIMERMAN (AC Malacky) 14:29 min, 2. Peter (SPŠs Fajnorova) 15:20 min, 3. Fritz (GLS) 15:20 min, 4. HORVÁTH (AC Malacky) 15:58 min, 5. Varjú (Vital) 16:05 min…

Muži: 1. Bukovác (Beháme.sk) 44:56 min, … 8. HABA (AC Malacky) 53:27 min