Dve míle ako test

Malacky (30. 6. 2012). Cez víkend sa budeme testovať, ako na tom vlastne sme. V nedeľu by sa na dvojmíľovom behu na Kuchajde mali predstaviť najmä naši mladí bežci. Najnovšia členka ekipy Veronika Antálková si zbehne dve míle prvý raz v živote, Tibor Horváth bude chcieť dokázať, že výpadok na majstrovstvách Slovenska mal skôr psychologický, ako fyziologický podtext.

Už sme prezradili, že sme do našej partie pribrali ďalšieho člena. Všeobecne sme tu všetci chlapi a len Gabika a Katka aspoň čiastočne vnášajú do ekipy ženskú charizmu a šarm. Veronika Antálková k behom inklinuje a tak bola len otázka času, kedy sa k nám pridá. Trinásťročná žiačka ZŠ Záhorácka a členka AC Malacky momentálne trénuje s takým elánom, že by jej to azda i starší kolegovia a kolegyne v AC Malacky mohli závidieť. Keďže ide o mladé dievča, ktoré musí v tomto čase zdokonaľovať rýchlosť, všetky vytrvalostné behy sú pre ňu len tréningovou záležitosťou, a tak to bude vyzerať aj v nedeľu na Kuchajde.

Tibor Horváth je z iného cesta. V lete by mal najmä doma v rodnom Šamoríne trénovať špeciálne veci na strené trate, čo sú najmä úsekové tréningy. Na Kuchajde má zbehnutých 11:12 min, postupne by mohol svoj čas tlačiť pod jedenásť minút.

No a je dosť možné, že sa v nedeľu predstaví pri jazere Kuchajda aj Julo Ožvold, ktorý aspoň predvedie, na čo má. Že by taktiež útok na jedenásť minút? Patrilo by sa…

–ekipa–