Veroniky absolvujú Atletickú stredu v Břeclavi

Malacky (10. 7. 2012). Najmladšia členka Malackej bežeckej ekipy, štrnásťročná pretekárka AC Malacky Veronika Antálková, ktoré trénuje v našej ekipe už niečo vyše mesiaca, sa zajtra predstaví na kontrolných pretekoch v Břeclavi. Čakajú ju behy na 60 a 300 metrov a s istotou môžeme povedať, že si ide po osobný rekord.

Veronika totiž ešte nemá zabehnuté osobné maximum na trojstovke. Takže sme vás v úvode trochu poťahali za nos, ale bolo to účelové, chceme, aby ste čítali až do konca. Pre našu bežkyňu je v súčasnosti rýchlosť tým najdôležitejším elementom výkonu na bežeckých tratiach v budúcnosti. Štadión v Břeclavi je v krásnom prostredí lesného porastu, kúpaliska a ihrísk plážového volejbalu. Na štadióne čapujú skvelé pivo značky Černá Hora, hoci břeclavskí tréneri ho zaznávajú (ale oni tomu nerozumejú…). My ideme zajtra na Moravu predovšetkým trénovať. Veronika okrem bežeckých disciplín možno absolvuje aj zopár pokusov v skoku do výšky. Na štadióne zajtra asi budeme aj rozoberať výkon Břeclavčana Radka Jušku, ktorý dnes štartuje na MS juniorov v Barcelone kvalifikáciu diaľky. Toto cestou posielame pozdravy (priamy prenos je o 19:10 na Eurosporte).

Druhá členka AC Malacky Veronika Hruščová momentálne pracuje na tom, aby na jeseň ešte vylepšila svoje osobné maximá v oštepe a disku. Dopomôcť jej k tomu má aj spolupráca s břeclavským trénerom Ladislavom Klimom, ktorý zajtra bude držať nad Malačankou ochrannú ruku a celé preteky absolvuje ako ostrý technický tréning.

Ako vidno, spolupráca AC Malacky a Lokomotívy Břeclav je v plnom prúde. Veronikám prajeme, aby si zajtra kvalitne potrénovali v pretekárskom duchu (respektíve zasúťažili v duchu tréningovom) a absolvovali celú Atletickú stredu s úsmevom na perách.

-ekipa-