Pobežíme cez Jurský Park

Malacky (26. 7. 2012). V sobotu 28. júla čaká na členov Malackej bežeckej ekipy ďalšia z 35. zastávok v rámci Moravsko-slovenského bežeckého pohára. Tentoraz nepocestujeme na Moravu, ale vyberieme sa do Borského Svätého Jura, kde tamojší organizátori pripravujú prvý ročník Behu Jurským parkom.

Znie to možno trochu dramaticky, asociácie sa spájajú s trhákom o dinosauroch Stevena Spielberga, ktorý natočil začiatkom deväťdesiatych rokov. Avšak ten spomínaný park je skôr parčík v Jure, vedľa hasičskej zbrojnice a tých dinosaurov môžeme hľadať azda len medzi bežcami. Vtipná hra so slovíčkami spraví divy, ľudia už teraz skloňujú názov jurský park. Vôľa organizátorov pravda je, aby na štart prišlo čo najviac pretekárov.

S touto akciou nemáme (logicky) zatiaľ žiadne skúsenosti. Podľa propozícii by sa malo bežať po asfaltovej i poľnej ceste. Ján Dobiáš, ktorý v Borskom Jure trénuje mladé chodkyne nám vravel na posledných pretekoch v Novej Lhote, že charakter trate je tak 50:50 v pomere asfalt:terén. Usporiadatelia uvádzajú v propozíciách netradičné vzdialenosti – mužov čaká beh na 10,5 km, ženy absolvujú sedmičku. Naša mladšia žiačka Veronika Antálková je na letnom tábore a na preteky nepôjde, juniorskú trať na 1500 metrov si však možno skúsia malacké skokanky Monika Baňovičová a Eliška Chvílová v rámci letnej kondičnej prípravy (aspoň ich tréner Vladimír Handl sa tak vyhrážal).

V mužskej kategórii už naisto potvrdil štart v sobotu Jakub Valachovič (na arch. foto s číslom 566), ktorý v tréningoch napreduje míľovými krokmi a vracia sa opäť do pohody, v akej sme ho vídali minulý rok. Už nie tak istý je štart Jána Matúša  (vedľa Jakuba), ktorý však tradične váha do poslednej chvíle pri rozhodnutí, či na preteky ísť alebo nejsť. Jano má v súčasnosti isto lepšiu formu ako vlani, mal by túto dispozíciu využiť a do Borského Jura cestovať tiež. Išlo by zároveň o dobrú kondičnú prípravu na dráhové preteky na jeseň, kdeby mal zužitkovať natrénované kilometre z celého roka. Poslednou členkou výpravy by mala byť tradične Gabika Janíková medzi ženami nad 45 rokov.

Štart mužov i žien je spoločne naplánovaná na 18.00, dúfajme, že vyjde i počasie. Už toho dažďa hádam ozaj stačilo. Prikladáme i propozície k pretekom, ak vás to osloví, poďte behať aj vy.

–ekipa–