Matúš ukončil svoju čokoládovú púť

Ostrava (19. 6. 2019). Tak medzinárodné semifinále Čokoládovej tretry je konečne za nami. Už nám to aj liezlo na nervy, ak máme byť úprimní. Matúš Bachratý, náš najmladší žiak, sa však vďaka týmto pretekom rovnal s rýchlymi súpermi v disciplíne, ktorá mu nevonia ani zďaleka. A úspešne…

Radi by sme napísali, že v semifinálovom kole v Ostrave sa nášmu ekipárovi na trojstovke darilo ešte lepšie, ako v Košiciach na celoslovenskom kole. Ale tak to nebolo. Uspokojivé je, že Matúš dosiahol opäť čas pod 50 sekúnd, oproti košickým 48,88 s však bežal pomalšie takmer o sekundu a časom 49,63 s neočaril. V treťom behu zdolal jedného poľského a jedného slovenského bežca, pričom jeho blízki súperi zo stredných tratí Koyš aj Knapčok dosiahli výrazne rýchlejšie časy. Matúš to má teraz, ako na hojdačke. Aj v týždni vyzeral na tréningoch značne pomalší, ako v období košického finále. Nuž nič sa nedá robiť. Stále je náš chalan vo veku, keď menej trénovať znamená viac, ako trénovať veľa. Rýchlostne splnil svoj hlavný cieľ, dokázal sa dostať pod päťdesiat sekúnd, v lete popracuje najmä na krátkych tratiach 60 a 150 m. Na dlhší čas bude asi 300 m preňho konečná disciplína. Tá ostravská mu vyniesla celkovú 24. priečku zo 42 chlapcov.

Generálku na tieto preteky absolvoval v sobotu v Kunoviciach pri Uherskom Hradišti, kde bežal chlapčenskú kategóriu prípraviek. Organizátori chlapcom vypísali trať 350 m, čo je pre nášho chalana stále príliš krátke a rýchle. V týchto pretekoch dobehol na druhom mieste, pričom na štarte klasika – nechal sa všetkými zavrieť. Nebol to práve vydarený týždeň pre Matúša, ale keďže zbiera najmä skúsenosti, tak to je jedno.

/ekipa/