Dva týždne v Karpatoch, najmä obrazom

Malacky (27. 9. 2019). Niečo sa končí, iné začína. Od zajtra sa naši bežci postupne presúvajú na jesenný tréningový kemp do Tatier. Končí sa vyše dvojtýždňová poctivá príprava v Malých Karpatoch, ktorá z minulosti nemá pre ekipu, ako celok, obdobu.

Každý ekipár porobil (možno s výnimkou Matúša) v Malých Karpatoch za dva týždne zhruba na 5000 metrov prevýšenia a súčet vzdialeností taktiež nebude zanedbateľný. Počasie nám prialo, september bol veľmi vydarený a my sme mohli ozaj v podstate každý deň vybiehať kopce. V týždni sme využívali okolie Perneku, či už výbehmi na kopci Táborisko alebo sme rajzovali okolo Pezinskej Baby. Fartleky a súvislé behy tvoria teraz náš program.

Jakubovia Kopiar a Valachovič sa v sobotu 28. septembra presúvajú do Tatier a zotrvajú tam do 13. októbra. Vo štvrtok sa pripoja Timea Morávková, Miška Salayová a Matúš Bachratý. Novinkou by mala byť účasť jednej externistky, talentovanej Alžbety (Betky) Gargulákovej zo Zvolena, ktorá tvorí súčasť bežeckej enklávy trénera Pala Kováča v Dukle Banská Bystrica. Betka bude mať čochvíľa štrnásť rokov, nedávno uspela v grantovej nadácii Slovenského olympijského výboru Ukáž sa a jej otec nás kontaktoval, aby sa baba mohla pripojiť k nám. Tak sa tešíme, že budeme mať tri baby na hrebeňoch hôr. Náš kemp bude do nedele 7. októbra v obci Vrbov, v nedeľu ráno zdvihneme kotvy a presunieme sa na Štrbské Pleso do penziónu Furkotka. Tam zotrváme až do nedele 13. októbra. Po návrate z Tatier tradične plánujeme ešte zhruba týždeň dokončiť horskú kondičnú prípravu na relatívne ľahších tratiach južnej časti Malých Karpát pri Bratislave. Timejka a Miška prišli pre bolesti v úponoch respektíve v chrbtici o žiacky slovenský šampionát, v oboch prípadoch však nešlo o zranenia ani nič vážne. Miška navyše týždeň pred Tatrami ochorela, azda už je teda v poriadku. Matúšov brat Šimon je chorý, tak Matúš má za úlohu nechytiť vírus od neho! Jakub Valachovič po augustovom páde zo skaly už trénuje, hoci členok ešte stále nie je stopercentný. Na výbehy v horách by to však malo postačovať. Prvá túra ekipárov nečaká ešte v Tatrách, Jakubovia si cestou odskočia do Chočských vrchov, konkrétne vybehnú na Veľký Choč nad Ružomberkom. Stadiaľ zbehnú, najedia sa a budú pokračovať až do Vrbova. V nedeľu už ich čakajú tatranské hrebene.

Týmto článkom chceme nateraz spraviť bodku za uplynulými dvomi nádhernými týždňami v Malých Karpatoch. Jakub rád vraví, že nikdy by Malé Karpaty za Tatry nemenil 🙂 Možno fotografie nižšie naznačia, prečo tomu tak je 🙂

 

 

Veterlín

Čelo

Táborisko

Kršlenica

 

Čierna skala

Starý plášť

Čmeľok

Čertov kopec

Ostrý vrch

Krkavý buk

Vysoká

Malá Vápenná

Veľká Vápenná

 

Čertove skaly

Medvedia skala

 

 

Tri kopce

Zámčisko

Veľká homoľa