Tamarka a Olivka v hale na parádu!

Bratislava (23. 2. 2020). Olivka Kováčová a Tamarka Kožuchová sú naše dve zástupkyne z detskej skupiny Spoznaj kráľovnú. Odvaha a chuť im nechýbala na dnešnom Zimnom žiackom pohári Atletického zväzu Bratislavy v hale Elán.

Pod vedením kouča Milana (Arnolda) Habu obe veľmi statočne súťažili na krátkych tratiach. Olivka Kováčová (roč. 2010) na 60 m v rozbehu najprv vyrovnala vlastné maximum 9,61 s a zo štvrtého miesta sa kvalifikovala do finále, v ktorom ešte ubrala dve stotiny na 9,59 s a skončila celkovo tretia. Veľká gratulácia!!
Tamarka Kožuchová (roč. 2011) si výrazne polepšila na prekážkovej šesťdesiatke (bežalo sa nad detskými penovými prekážkami) na 11,37 s a bolo z toho druhé miesto. V behu na 60 m len tesne zaostala za osobným rekordom, dosiahla čas 10,26 s, štyri stotiny za osobákom. Bola tretia. Štartovalo sa z vysokého postavenia. No a na dôvažok v hode plnou loptou 1kg obsadila šikulka druhé miesto výkonom 5,40 m.
Obe baby si skvele počínali, nie sú to žiadne vytrvalkyne, čo je trochu škoda  , ale veríme, že im nájdeme do budúcna trénera, ktorý sa im bude adekvátne venovať 

Jakub Valachovič