Spoznaj kráľovnú – členovia

Spoznaj kráľovnú je projekt našej bežeckej ekipy a zameriava sa na tréningy a súťaže detí zhruba do veku dvanásť rokov. Hoci naša skupina je úzko profilovaná na výchovu potenciálnych bežcov na stredné a dlhé trate, je pochopiteľné, že v našej škôlke sa nájde mnoho detí, ktoré sa profilujú do budúcna skôr na krátke alebo technické disciplíny. Gro našich tréningov tvoria základy – behu, skokov, hodov a vrhov, štartov, odrazov, sily, koordinácie, agility, gymnastiky, loptových hier, kolektívnych súťaží. Tréneri sú Jakub Valachovič a Milan Haba.

 

 

A toto sú už deti 🙂

 


Natálka (Bábo) Šarníková

Ročník 2009

Pojašená baba, ktorá kombinuje atletiku s tenisom. Má rada aj gymnastiku, štarty a dobre hádže. Zaujímavosťou je jej osobné maximum v skoku do diaľky 338 cm v deviatich rokoch.

Bydlisko: Malacky

Škola: SŠ sv. Františka z Assisi

Potenciál: skoky, prekážky, šprinty

 


 

Nina (Ninuška) Bačová 

Ročník 2009

Alebo Ninuška, ako ju voláme. Dievčatko späté s prírodou, keďže býva na „samote u lesa“ na Šišulákoch a ísť von znamená ísť do borovicových dún. Atletika je pre ňu zatiaľ jednoznačne zábava, najlepšie jej idú asi skoky a šprinty. 

Bydlisko: Šišuláky

Škola: SŠ sv. Františka z Assisi

Potenciál: skoky a šprinty

 


Hanka (Haňa) Hladíková

Ročník 2009

Jedna z mála zjavných bežkýň v našej detskej skupinke a o pár rokov azda ďalšia skvelá ekipáčka. Hanka aj bez tréningov napreduje v behoch na stredné trate a navyše sa prezentuje skvelou bežeckou technikou. 

Bydlisko: Malacky

Škola: SŠ sv. Františka z Assisi

Potenciál: stredné a dlhé trate


Mária (Maruška alebo Ťuťu) Nerádová

Ročník 2009

Taká malá raketa zo Záhorskej Vsi, živelná baba, ktorá si pohyb užíva na všetkých úrovniach. Občas rada frfle, hoci občas možno ani sama nevie, prečo. Po chvíli je totiž najaktívnejšia v tom, čo jej ešte pred chvíľou nebolo úplne po chuti 🙂 Ťuťu má rýchle členky a ťah – dobré atribúty na rýchlosť.

Bydlisko: Záhorská Ves

Škola: ZŠ Štúrova

Potenciál: šprinty


Alica Vavricová

Ročník 2009

Taká naša vysoká, nohatá baba na všetko. Šprintérka asi ťažko, dobre však skáče, ale zvláda aj vytrvalosť. Trochu občas bojuje so sebavedomím a chuťou pobiť sa s príležitosťou, čo z nej činí zatiaľ takú babu „do tréningu“. Ale isto je šikovná, náš tip je, že z nej bude časom bežkyňa. Ona o tom ale zatiaľ nevie, tak pšššt…

Bydlisko: Malacky

Škola: SŠ sv. Františka z Assisi

Potenciál: vytrvalosť, skoky


Jakub (Kubík) Čermák

Ročník 2009

Kubo je taký šoumen, občas neposušník prvého radu, ktorého človek neustále upozorňuje. A občas neskutočný leňoch. Ale drží, drží – chodí na tréningy aj na súťaže. A je veľmi šikovný. Od behov cez prekážky aj na gymnastiku a skoky. Len či vydrží…?

Bydlisko: Plavecký Štvrtok

Škola: ZŠ Štúrova

Potenciál: behy, prekážky


Lukáš (Lukin) Noris 

Ročník 2011

Luki ešte hráva basketbal a keďže ten je akiste najatletickejšou loptovou hrou (možno ešte americký futbal) tak atletika je jeho druhá vášeň. Ako potenciálny hráč pod deravým košom je Luki rýchly, gymnasticky zdatný a najmä má krásny odraz, čo z neho činí aj potenciálne dobrého skokana.

Bydlisko: Malacky

Škola: ZŠ Dr. Jozefa Dérera

Potenciál: skoky, šprinty, prekážky, basketbal


 Olivka (Olča) Ondrušová

Ročník 2011

Ďalšia basketbalistka v atletickej detskej skupinke. Jej otec je náš kamoš a skúsený tréner basketbalu, ktorý atletiku veľmi uznáva a vedie k nej aj Olivku. Toto dievčatko je veľmi učenlivé, ale neraz musí zniesť kruté porážky, lebo je zatiaľ veľmi drobunká a tak ju často zdolajú vysoké, vyrastené súperky. Entuziazmus jej však nechýba. Výborná gymnastka, ale aj prekážky by jej šli. A časom aj skoky. 

Bydlisko: Malacky

Škola: ZŠ Štúrova

Potenciál: skoky, prekážky, basketbal


Tamarka (Terezka) Kožuchová 

Ročník 2011

Také veľmi dobré, milé a nadovšetko poslušné dievčatko. Spočiatku plaché, polroka sa nechala oslovovať Terezka, hoci ona sama vie, že sa tak nevolá. Po polroku upozornila na chybu, prezývka zostala… Pod stromček si pýtala kužele, atletický rebrík a prekážky. Všestranný talent, azda len tá vytrvalosť nebude jej silná stránka. 

Bydlisko: Malacky

Škola: ZŠ Záhorácka

Potenciál: všestranná baba, najmä skoky, prekážky, ale aj šprinty a hody. Z tej môže byť čokoľvek 🙂


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *