Médiá o nás

 ↓↓↓

Víťazné ťaženie Jakuba Valachoviča vo Vacenoviciach 11. apríla 2015 ozdobené osobným rekordom o jednu jedinú sekundu. Článok vyšiel v Hodonínskom denníku:

 ↓↓↓

Vyhlásenie Záhoráckeho detského bežeckého pohára 2014 v Borskom Sv. Jure. Zuzka Švejdová vyhrala mladšie žiačky, Kubo Kopiar obsadil tretie miesto medzi staršími žiakmi. /2015/

Borský Svätý Jur: Suverénmi detského bežeckého pohára boli Švejda a Havlík

V Borskom Svätom Jure prebehlo v sobotu 10. januára slávnostné vyhodnotenie štvrtého ročníka Záhoráckeho detského bežeckého pohára.

Od najmladších benjamínkov až po juniorov prevzali ocenenia tí, ktorí dokázali z 12 pretekov po záhoráckych mestách a obciach získať najviac bodov za jednotlivé umiestnenia.Zahoracky_detsky_bezecky_pohar_zlava-Borovsky_HavlikV kinosále kultúrneho domu v Borskom Svätom Jure postupne dekorovali súťažiach od najmladších po najstaršie kategórie. V priebehu roka sa mohli záhorácke deti pretekať na rôznorodých akciách. Tradične sa začínalo behmi po futbalovom ihrisku v Hlbokom, pokračovalo sa na ceste v Šaštíne, Borskom Sv. Jure, Jablonici, Plaveckým Mikulášom, Gbeloch, Smrdákoch, Radošovciach a Senici a krosovými behmi v Malackách, Plaveckom Štvrtku a Borskom Mikuláši. V každej obci a meste sa na štart postavilo mnoho domácich detí a mládeže, no medzi ocenenými boli najmä tí, ktorí sa na jednotlivé preteky dostavovali pravidelne. Hoci bolo vyhlasovanie spojené s behaním, na stupne víťazov sa dostali aj predstaviteľky iných atletických oblastí, napr. chodkyňa Silvia Cintulová alebo výškarka Monika Zavilinská z MŠK Borský Mikuláš. Ocenené boli aj kluby, ktoré mali na stupňoch najviac zástupcov – ŠK Jablonica a domáci AK pri ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Na vyhlasovaní aktívne participoval organizačný tím okolo Jána Dobiáša z Junior Clubu Borský Mikuláš, obec Borský Svätý Jur, Základná škola s materskou školou B. Sv. Jur. Jedna z ocenených, Melánie Beňková z MŠK B. Mikukáš mala aj hudobné vystúpenie na saxofón, podobne tak na akcii zahral vlastnú skladbu bývalý skokan do diaľky, malacký tréner a spolu-moderátor vyhlasovania Vladimír Handl.
Na stupňoch mohli diváci vidieť niekoľko popredných atlétov v kategórii mladších i starších žiakov, dorastencov a juniorov.Mladší žiaci
Víťaz Marek Havlík z AC Malacky, ktorý v pohári reprezentoval partnerský Záhorácky Fénix Senica obsadil štvrté miesto v behu na 1000 m v celoslovenskom finále školskej súťaže Hľadáme nových olympionikov. V pohári sa zúčastnil všetkých dvanástich kôl a neprehral ani jedno. Najviac mu konkuroval rovesník Daniel Borovský z Brezovej pod Bradlom, ktorý taktiež robí atletiku a v pohári sa umiestnil s redukovaným počtom bodov z desiatich najlepších pretekov 486 na druhom mieste.

Zahoracky_detsky_bezecky_pohar-Zuzka

Mladšie žiačky
Súťaž opanovala domáca vychádzajúca hviezdička slovenských behov Zuzana Švejdová. Zvíťazila napriek neúčasti na pretekoch v Malackách, keďže v ten istý deň štartovala na majstrovstvách Slovenska v krose v Dubnici nad Váhom, kde sa stala vo svojej kategórii slovenskou šampiónkou. Na druhej priečke figurovala majsterka Slovenska v chôdzi mladších žiačok Silvia Cintulová z MŠK Borský Mikuláš, ktorá podobne ako Zuzka, získala titul v Dubnici nad Váhom. Tretie miesto patrilo nádejnej bežkyni z AC Malacky/Záhorácky Fénix Silvii Morávkovej.

Zahoracky_detsky_bezecky_pohar-Cintulova

Starší žiaci
Tu triumfoval domáci bežec z AK pri ZŠ s MŠ Zdeněk Švejda, starší brat víťazky mladších žiačok. Najväčší úspech dosiahol Zdeněk na majstrovstvách Slovenska v krose, keď v kategórii starších žiakov získal titul vicemajstra Slovenska. Nebyť porážky v poslednom kole v Senici, kde dobehol tretí, bol by aj on neporazeným pretekárom v celom priebehu pohára. Na bronzový stupienok si stal Jakub Kopiar z AC Malacky, tento rok bronzový z majstrovstiev Slovenska v krose v kategórii starších žiakov.

Zahoracky_detsky_bezecky_pohar_Zdenek_Bojanovice

Staršie žiačky
Víťazkou kategórie sa stala napriek vleklým zdravotným problémom talentovaná Melánie Beňková z MŠK Borský Mikuláš. Tá musela dlho pauzovať po halovej sezóne a celé leto, nemohla teda bojovať o cenné kovy na majstrovstvách Slovenska. Zúčastnila sa piatich kôl a všetky vyhrala. Druhá skončila skokanka do výšky Monika Zavilinská (MŠK Borský Mikuláš), tento rok bezkonkurenčne najlepšia výškarka v kategórii starších žiačok a dokonca aj dorastenecká šampiónka a slovenská reprezentantka.

Dorastenci
Kategóriu dorastencov ovládol prekvapivo šprintér AC Malacky Boris Pribil, ktorý tak potvrdil, že disponuje aj dostatočnou vytrvalosťou, ktorá mu pomohla pri zisku titulu majstra Slovenska v behu na 400 m dorastencov v Dubnici nad Váhom. Spolu so zlatom zo štafiet na 4×100 m a 100-200-300-400 m bol B. Pribil najúspešnejším atlétom dorasteneckých majstrovstiev. V pohári vyhral síce len jedny preteky zo šiestich, na ktorých sa zúčastnil, ale bodovo mu to stačilo na prvé miesto.

Zahoracky_detsky_bezecky_pohar_Marencik

Juniori
V tejto kategórii nemal konkurenciu člen AK Junior Holíč Ondrej Marenčík, bývalý basketbalista a skokan do výšky. Pod vedením trénera R. Roučku kombinuje úspešne disciplíny 400 – 800 metrov. Na kratšej trati dosiahol tohtoročný najhodnotnejší juniorský čas 49,72 s.

Juniorky
Medzi juniorkami zaujala najmä tretia v poradí Zuzana Durcová zo Spartaka Myjava. Tá kvalitatívne predčila súperky o konskú dĺžku a tretia bola len preto, že sa zúčastnila iba troch pretekov, ktoré s prehľadom vyhrala. Tento rok sa stala vicemajsterka Slovenska v behu na 5000 m junioriek a obliekla aj reprezentačný dres.

/TK AC/

↓↓↓

Titul majsterky Slovenska pre Zuzku, bronzová „placka“ pre Kuba z MSR v krose /2014/

Krosový úspech atletiky v Borskom Svätom Jure

AK pri Základnej škole s materskou školou bol vôbec najúspešnejší klub zo štvorice záhoráckych tímov, na konte mal kompletnú medailovú zbierku.

Prvú a hneď najcennejšiu medailu na trati 1500 m vybojovala mladšia žiačka AK B. Sv. Jur Zuzana Švejdová, ktorá vlani skončila v tejto kategória tretia. Tento rok už na ňu súperky nemali a Zuzka prakticky od štartu bežala sama na čele štartového poľa. Jej čas 5:41 min by dokonca stačil na siedme miesto v kategórii chlapcov – mladších žiakov. Pre zverenkyňu trénerského dua Jakub Valachovič – Ján Dobiáš je to zatiaľ najväčší úspech, mladšia žiačka bude ešte aj o rok a bude tak mať príležitosť zlatý kov obhájiť.

Darilo sa aj Zdenkovi Švejdovi, bratovi mladej šampiónky. Medzi staršími žiakmi dokázal zareagovať na zrýchlenie tempa neskorším víťazom R. Duškom /MAC Rača/ a až do cieľa udržal druhé miesto na trati tri kilometre. Bola to záhorácka disciplína, o dve sekundy za Švejdom cieľoval malacký atlét Jakub Kopiar.

V kategórii mladších žiakov zavŕšil úspech Borského Sv. Jura Tomáš Čulen, ktorý sa do posledných chvíľ bil o druhú priečku z domácim bežcom Ľ. Kubišom. Cieľová kamera napokon rozhodla o tom, že Čulen bol tretí a zároveň Borský Svätý Jur najúspešnejší záhorácky klub na šampionáte. Jeden kov získal AC Malacky zásluhou Kopiarovho bronzu. V kategórii junioriek sa darilo Zuzane Durcovej zo Spartaka Myjava, ktorá dobehla za suverénnou L. Janečkovou (MRC Bratislava) druhá.

Výsledky (majstrovstvá SR v krose, Dubnica nad Váhom).
Mladší žiaci. 1500 m:
1. Cesnek /01/ (ŠKP Žilina) 5:19 min

3. Čulen /01/ (AK pri ZŠ B. Sv. Jur) 5:22 min
10. Kadlic /02/ (Junior Club B. Mikuláš) 6:19 min.

Starší žiaci. 3000 m
1. Duška /99/ (MAC Rača) 10:46 min,
2. Švejda /99/ (B. Sv. Jur) 10:53 min,
3. Kopiar /99/ (AC Malacky) 10:55 min.

Juniori. 6000 m
1. Talán /96/ (Stavbár Nitra) 20:40 min

Muži. 10000 m
1. Ďurec (UMB B. Bystrica) 32:20 min,

9. Zalubil (AŠK Skalica) 36:38 min.

Mladšie žiačky. 1500 m
1. Švejdová /02/ (B. Sv. Jur) 5:41 min,

9. Štvrtecká /01/ (B. Sv. Jur) 6:23 min
16. B. Michalicová /02/ (B. Sv. Jur) 7:41 min.

Staršie žiačky. 2000 m
1. Kohútová /99/ (Kysucké N. Mesto) 7:36 min

25. M. Michalicová /00/ (B. Sv. Jur) 10:10 min
26. Krajčírová /00/ (B. Sv. Jur) 10:36 min
27. Klempová /00/ (B. Sv. Jur) 10:44 min
28. Valášková /99/ (B. Sv. Jur) 10:46 min

Dorastenky. 3000 m
1. Štefundová /98/ (K. N. Mesto) 11:30 min

15. Pavlíková /98/ (B. Sv. Jur) 16:27 min

Juniorky. 4000 m
1. Janečková /95/ (MRC Bratislava) 14:49 min

TK AC

 

↓↓↓

Agentúra SITA o Jakubovom slovenskom čase roka na najdlhších prekážkach /2014/

commonArticle.Name

Výsledky z pretekov

ZLÍN 18. augusta 2014 (SITA)

Slovenský bežec Jakub Valachovič (AC Malacky) utvoril na medzinárodnom atletickom mítingu Zlín 2014 najlepší tohtoročný slovenský výkon v behu na 3000 m prekážok časom 9:11,06 min. Vlastné sezónne maximum zo 14. júna v Olomouci zlepšil o 5,94 sekundy. Zlínsku súťaž stípliarov vyhral Lukáš Olejníček z MS Brno za 9:05,05 min, Valachovič finišoval druhý.

↓↓↓

Správa o úspechu Zuzky Švejdovej v Břeclavi, 25. júla 2014

Švejdová po Břeclavi kraľuje slovenským tabuľkám

ŠvejdováBřeclav (23. 7. 2014). Výborný výsledok dosiahla na treťom kole Atletickej stredy v Břeclavi mladšia žiačka AK pri ZŠ Borský Svätý Jur Zuzana Švejdová. Zverenkyňa trénerského dua Jakub Valachovič – Ján Dobiáš pri svojej premiére behu na tisíc metrov prenikla rovno do čela slovenských tabuliek v tejto disciplíne.

Talentovaná mladšia žiačka mala šťastie na rýchly beh, v ktorom figurovalo niekoľko mladších i starších žiačok. Po výbornom taktickom výkone sa mohla tešiť najmä z času 3:27,78 min, ktorý ju radí na prvé miesto tabuľky mladších žiačok. Mladá atlétka vedie aj pred o rok staršími súperkami a ukazuje, že v lete behá veľmi dobre. Okrem osobného maxima si vylepšila čas aj v behu na 150 metrov z 24,54 s na 23,79 s. Podľa slov trénerov je priorita udržať mladú vytrvalkyňu pri všeobecnej príprave a aj preto o týždeň nepobeží v Břeclavi žiadnu dlhšiu trať, ale vyskúša si šprintérsky trojboj. V stredu si okrem Švejdovej polepšil na rovnakej trati aj jej tréner Jakub Valachovič (AC Malacky), ktorý zvíťazil nad početnou skupinou mladších pretekárov v osobnom rekorde 2:38,32 min. Zdeněk Švejda (B. Sv. Jur) si v tomto behu takmer vyrovnal osobné maximum 3:00 min, keď mu v cieli k času pribudla ešte sekunda a 98 stotín k tomu. Medzi staršími žiakmi obsadil tretie miesto. Osobné maximum v behu na tisíc metrov si vylepšil aj ďalší člen z Borského Svätého Jura, mladší žiakTomáš Kadlic (3:43,44 min). Po zranení sa do tréningovej záťaže dostáva minuloročná úspešná aktérka žiackej kategórie Kristína Martinusová (AC Malacky). Tá vlani získala striebro v behu na 150 m na halových majstrovstvách Slovenska žiakov. K výkonom spred roka je momentálne štrnásťročná Závodčanka vzdialená na tisíc svetelných rokov, ale do tréningovej záťaže sa dostala len nedávno. V Břeclavi finišovala na 150 m tretia medzi žiačkami časom 20,61 s.

/TK AC/

 ↓↓↓
http://malackepohlady.sk/?p=16744

Report z majstrovstiev Slovenska zachytáva aj víťazstvo Jakuba Valachoviča na 3 000 metrov prekážok. Nechýba správa o našich na břeclavskej Atletickej strede. Aktualizované 22. júla 2014-

 ↓↓↓

 

 http://zahori.sk/malacania-su-na-cele-atletickej-ligy/

Stavbár Nitra je s Jakubom Valachovičom v zostave zatiaľ líder Atletickej ligy. Akzualizované 16. mája 2014. 

↓↓↓

Záhoráci víťazili na šampionáte západného Slovenska

V behu na 1 500 metrov sa pekným časom 5:39,80 min prezentovala mladšia žiačka Zuzana Švejdová /B. Sv. Jur/, ktorá skončila tretia medzi žiačkami v oblasti.

Viac čítajte tu: http://www.ezahorie.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=10451%3Azahoraci-viazili-na-ampionate-zapadneho-slovenska&catid=106%3Amalacko&Itemid=144&lang=sk

↓↓↓

Dolní Bojanovice – Slovenský vytrvalec Ján Matúš opět po roce ovládl Burčákovou šestku. Člen Junioru Holíč sice zaostal v Dolních Bojanovicích za loňským časem o celou minutu, ale i tak si připsal druhý víkendový triumf.

Viac čítajte tu: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/matus-zdolal-durdaka-i-v-dolnich-bojanovicich-20130923.html

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *